Chov

Co říci o chovu? Jsem krasavec, tělo mám znamenité, výchovu přísnou, osobnost svéráznou a výdrž nekonečnou. Jakmile se seznámím s nějakou hezkou psí slečnou, dám vám, kamarádi, hned vědět! 

O beauceronech

Pro ty, kteří netuší, jací beauceroni jsou, tu mám pár informaci. My, Bauceroni, pocházíme z Francie, kde jsme byli vyšlechtěni jako pastevečtí psi, vhodní do rodiny. Kluci mají v kohoutku 65 až 70 cm, holky 63 až 68. Vážíme mezi 30 a 50 kg.

Máme krátkou, tvrdou a přiléhavou srst s hustou a měkkou podsadou. Existují nás dva uznávané barevné typy: černá s pálením a tzv. harlekýn (šedočerná s pálením), která se vyskytuje poměrně vzácně. Naše srst nevyžaduje mnoho péče. Občas je nás však potřeba vykartáčovat a to hlavně v období línání.

Každý správný Bauceron je bystrý, pozorný, aktivní a inteligentní, někdy tvrdohlavý, oddaný svému pánovi a jeho rodině. Má velkou výdrž a je velice ostražitý.

Pro mladého beaucerona jsou důsledná a láskyplná výchova, hodně pohybu a častý kontakt se svým pánem nepostradatelné pro vyrovnaný vývoj. Jestliže se nám toho nedostává, výsledkem může být až neurotické nebo agresivní chování. Seznamte nás, co nejdříve se všemožnými lidmi, jinými zvířaty, věcmi a okolnostmi. Takový dobře zespolečenštěný a vychovaný beauceron vychází za normálních podmínek dobře s dětmi a ani ostatní psi a domácí zvířata by neměla být problémem.

Nespokojíme se s krátkou procházkou třikrát za den. Berte nás s sebou pravidelně na dlouhé procházky, kde budeme mít tu a tam šanci volně běhat a hrát si.

Zobrazuje se 5 položek
NázevDatum
Řadit 
 
Řadit 
 
NázevDatum
Cleo má 3tí štěňátka 12. dubna 2016 
Cleo a Blanche 20. dubna 2015 
Cleova nevěsta - Blanche z Porxu 19. března 2015 
Cleo & Coco 4. prosince 2014 
Karta chovnosti 8. května 2014 
Zobrazuje se 5 položek
Ċ
Ivan Fučík,
18. 1. 2016 12:37